דק לבן או דק אורן ?

אנשים רבים שמשפצים את הבית שוקלים להתקין דק במרפסת שלהם, שכן התקנה של דק במרפסת הבית שלנו יכולה לשדרג את המרפסת ואת הבית כולו, היא יכולה לאפשר לנו ליהנות מחצר הבית שלנו ולחיות באיכות חיים גבוהה יותר. השאלה היא רק איזה סוג דק נתקין בבית? דק לבן או דק אורן? דק איפאה או דק סינטטי? לכל אחד מסוגי הדקים יש יתרונות ועל כן עלינו לבחור את הדק שהכי מתאים לטעם האישי שלנו.

תמונה של דק - 5 STAR

דק אורן

דק לבן או דק אורן? יתרונות של דק לבן....

אם אתם מתלבטים בין דק לבן או דק אורן? תדעו שאתם לא לבד, אנשים רבים מתלבטים בין שני סוגי דקים אלו. דק לבן הוא דק מעץ טבעי שעבר עיבוד ונצבע בלבן - לדק זה יתרונות רבים; הוא מאוד אסתטי, הוא נוח לשימוש והצבע הלבן עמיד יותר בפני השמש (בחירה בדק לבן תאפשר לנו ליהנות ממרפסת אסתטית מאוד ומטופחת). הדק הלבן הוא צבע קלאסי ואלגנטי מאוד גם כשזה מגיע לדק בבית שלנו, לדק לבן יתרון משמעותי על פני סוגי הדקים האחרים והוא שהוא עמיד יותר בפני השמש ובמרוצת השנים סביר להניח שהצבע שלו ידהה פחות מצבעם הטבעי של דקים אחרים כמו דק אורן או דק איפאה.

דק לבן או דק אורן? יתרונות של דק אורן....

אם אתם עדיין לא יודעים מה עדיף: דק לבן או דק אורן? כדאי שתדעו שלדק אורן יש יתרונות רבים והוא דק שכיח מאוד בבתים בארץ ובעולם. דק האורן עשוי מעץ האורן - האורן הוא עץ איכותי מאוד וחזק שבונים ממנו אובייקטים רבים מבתים ועד רהיטים וגם דקים. דק אורן הוא דק אסתטי שנראה מעולה ויכול לשדרג את המראה הכללי של הבית שלנו, דק זה הוא בעל מראה טבעי של עץ האורן, אך חשוב לזכור כי בשביל שהדק ישמור על האיכות שלנו והצבע שלו ידהה והוא לא יתרחב צריך למרוח עליו לקה מיוחדת (הלקה מגנה על העץ מפני קרני השמש שיכולים לגרום לו להתרחב ומפני הגשם שיכול לגרום לעץ להיות בלוי).

תמונה של דק אורן


דק לבן או דק אורן ? מה עדיף ?

בסופו של דבר השאלה דק לבן או דק אורן? מה עדיף? היא שאלה שכמעט כל מי שמחליט לבנות דק מתלבט בה ושואל את עצמו. כאשר אנחנו מתלבטים בין שני סוגי הדקים כדאי לנו לבחור את הדק שהמראה שלו הכי מוצא חן בעינינו והכי מתאים למראה הכללי של הבית שלנו. דק לבן הוא בעל מראה יוקרתי יותר מאשר דק האורן שיש לו מראה כפרי וחמים מאוד, אך שני סוגי הדקים איכותיים מאוד ושווה להשקיע בכל אחד מהם. ניתן לומר, שדק לבן ודק אורן הם שני סוגי הדקים הטובים ביותר שיש לשוק להציע לנו, כל בחירה בניהם תהיה בחירה מוצלחת.