מה חשוב לנו לאיכות החיים בבית?

הסביבה החיצונית שלנו משפיעה על מצב רוחנו ועל אופן התנהגותנו היומיומי, בתוך סביבה זו לבית תפקיד משמעותי ויש שיגידו אף החשוב ביותר. השקעה בביתנו הינה למעשה השקעה ישירה בעצמנו ונושאת בחובה שיפור גדול באיכות החיים שלנו. חלק אחד בבית אשר מרכזי לאיכות חיינו ולהגשמה העצמית שלנו הינה גינת הבית. הגינה מאפשרת לנו לנשום את הטבע ולחוש תחושת מרגוע שמקומות מעטים בבית או בחוץ מעניקים לנו. אכן הגינה היא מחוץ לבית, אך אנשים רבים רואים בה את מרכז הבית או לכל הפחות היו שמחים לו הייתה כזו. מרכזיות הגינה באורח החיים שלנו מתחדדת עוד יותר כאשר מדובר במשפחה עם ילדים. אין דבר כיף יותר מאשר לאפשר לילדיך להנות בחוץ ללא החשש שמא יקרה להם משהו, הגינה היא אשר מאפשרת לנו לחוות זאת.

תמונה של דק לגינה


אז איך ניתן לשפר את גינתי?

כמו כל דבר טוב גם גינה יפה דורשת השקעת משאבים וזמן בטיפוחה.  אך, אנשים רבים מוצאים את עצמם נתקלים בבעיה מכיוון שאין ביכולתם להשקיע כפי שהיו רוצים בגינתם. אל דאגה אין צורך לשכור גנן שיטפח את הגינה הפתרון פשוט בהרבה, דקים לגינה. דק לגינה מאפשר לנו להנות מיתרונות הגינה ובהשקעה פחותה בהרבה מגינה ללא דק. בנוסף הדק לגינה מהווה תוספת יפהפייה לגינה ובהחלט הדק בגינה פעמים רבות הינו מוקד המשיכה בבית. בנוסף הדק לגינה מחזיק ביתרונות ביטחותיים הוא מונע מילדינו להיפגע ממכשולים הנמצאים על הקרקע ויכולים לסכן אותם.

דקים לגינה אינם דורשים השקעה כספית גדולה וכל משפחה יכולה לעמוד בה, עלינו לזכור ששבטווח הארוך הדק לגינה יחסוך לנו כסף מכיוון שנקה פחות את הגינה ונוציא פחות על תשלום חשבון המים. בנוסף רצוי להתקין את הדק בגינה באמצעות בעל מקצוע שזוהי מומחיותו כשזה יכול לייעץ לנו גם על עיצוב הדק.

אז איזה דק לגינה כדאי לשים?

דקים לגינה מגיעים בשלל צבעים וצורות, חשוב לבצע סקר שוק מקדים וחכם אשר בוחן את כלל אפשרויות התקנת הדק לגינה. כפי שנאמר גם קודם רצוי להתייעץ עם איש מקצוע אשר ייעץ לנו בנושא זה. ככלל כיום ניתן למצוא דקים לגינה כמעט בכל צבע וצורה בה נבחר, בין אם אנו רוצים דק לגינה בצבע חום או לבן ובין אם אנו רוצים שהדק לגינה יהיה בצורת עיגול או מרובע. גם קשת החומרים שמהם מורכב הדק לגינה הינה רחבה וניתן למצוא שלבים של דקים לגינה המורכבים מעץ טבעי, עץ מעובד או מחומר סינטטי. כל אחד יכול לבחור את דק הגינה המתאים לו ביותר ולתת להעדפותיו האישיות לקבוע את אשר יהיה.


דק לגינה הינו הפיתרון האולטימטיבי לשיפור איכות החיים שלנו והפיכת הגינה שלנו לפנינה אמיתית אשר תאיר את כלל הבית.