דקים מעץ לחצר הבית

בנייה של דקים נועדה לשרת אנשים המתגוררים בבית עם חלל חיצוני, לא רק שהדקים יעניקו לחלל זה תחושה נעימה ומראה ביתי, הבנייה של דקים משלבת פן אקולוגי וכך תוכלו בעצם לצאת מורווחים משני ההיבטים. כמו כל תהליך של בנייה גם תהליך תכנון ובניית דקים צריך שייעשה על ידי אנשי מקצוע בעל ניסיון רב בתחום. יש להקפיד על רמה גבוהה של זהירות ואחריות. כל זאת ועוד יוכלו לספק לכם מהנדסים בתחום בניית דקים מעץ.

עלויות ומחירים

במידה והחלטתם להשקיע בבניית הדק קחו בחשבון שהמחיר משחק תפקיד חשוב, כמו בכל תחום, והא יכול ועתיד להשפיע על החלטות כאלה ואחרות כמו בחירת סוג חומר הגלם הרצוי, עיצוב וצורת הבנייה. כמובן שכל אלו ייעשו בהתאם למטרה שהדק מיועד לה תוך כדי התחשבות במראה הכללי של חצר הבית.

ככל שתשקיעו יותר במחיר של חומרי הגלם, כלומר במחיר העץ, כך גם הוא יהיה עמיד בפני רטיבות ולחה. במידה ויש לכם בריכה בחצר הבית יש לשקול היטב בחירה של סוג עץ עמיד בפני מים. במילים אחרות עליכם לחשוב קודם כל מה היעד של הדק ולהתחשב בתנאים של שטח החלל החיצוני שעתידים להשפיע על החלטות שונות בתהליך הבנייה והתכנון של דקים מעץ.

עצים אופטימאליים לבנייה

אם כן בחירת סוג העץ הינה משמעותית ויש לעשות סקירה נרחבת בשוק לגבי סוג העץ אשר הכי יתאים לצרכיכם ולתנאי החצר. קיימים שני סוגים של עץ הראשון הוא עץ רך והשני קשה. ניתן להבחין בין שני הסוגים הללו בהתאם לתקופה בשנה בהם הם משירים את עליהם. כך לדוגמא ישנם עצים שבמהלך החורף משירים את עליהם, בעוד שעצים כמו עצי מחטים אינם משירים עלים בתקופת החורף.

עצים קשים לרוב מזוהים עם עצי אגוז, עצי מהגוני, עץ אשור או בוק ועץ אלון. העצים הרכים משתייכים לקטגוריית עצי המחטים מדובר בעצים מסוג האשוח והאורן. יש צורך להתעכב ולא להקל ראש בבחירה של סוג העץ, מכיוון שלכל עץ יש תכונות כאלה ואחרות כמו קושי עמידות בפני מים או שמש, אלמנטים הכרחיים על מנת להבטיח שהדק אכן יחזיק מעמד לאורך זמן.

 ריהוט גן מעץ משתלב מאוד יפה עם דק מעץ - קבלו הצללה לכמה תמונות של חברת טרופיקאזה


מה בתמונה ? ריהוט גן מעץ של חברת טרופיקאזה על ריצוף דק מעץ 


מה הם יתרונות וחסרונות דק העץ?

רבים הבוחרים לשים דק בביתם עושים זאת מכיוון שהם מעוניינים במראה הטבעי והמיוחד שהדק מעניק לכל מקום ששמים אותו בו. יתרונו הגדול של העץ הטבעי הוא בכך שהוא מאפשר לנו הנאה מאותה תחושת טבעיות מיוחדת שאנו כה מחפשים אחריה. דק העץ מעניק לבית תחושה מיוחדת שקשה לשים את האצבע בדיוק מהי וזהו ייחודו וגדולתו של דק העץ. מכיוון שכה קשה לשים את האצבע מהי אותה תכונה ייחודית של הדק הרי שקשה מאוד גם לחקות את התכונה ולהעתיק אותה לדקים אחרים. מנגד כדאי לזכור כי דק העץ דורש לרוב תחזוקה רבה יותר וחשוף יותר לבלאי טבעי. בין היתר דק העץ יכול להתנפח עקב רטיבות ולאורך זמן הוא דורש השקעה רבה במניעתה. עם זאת, דק העץ דורש לרוב התקנה בעלות נמוכה יותר מזו הדורשים סוגי הדק האחרים. בנוסף דק עץ יכול להגיע ממגוון חומרים ועצים שונים דבר המאפשר לנו בחירה רבה בסוג הדק המועדף עלינו.

מה הם יתרונות הדק הסינטטי?

יתרונו הגדול של הדק הסינטטי הוא בכך שעלויות התחזוקה שלו נמוכות בהרבה והוא חשוף פחות לקלקולים ובעיות. בנוסף בניגוד לדעה הרווחת הדק הסינטטי אינו שונה בהרבה במראהו מדקים אחרים ועין בלתי מקצועית תתקשה להבחין בו. עם זאת, יש הטוענים כי התחושה שנותן הדק הסינטטי כאשר הולכים עליו יחפים בכל זאת שונה מזו של דק העץ. רבים גם מרגישים כי הדק הסינטטי אינו טבעי מספיק לביתם והדבר פוגם בהרגשה המיוחדת של ביתם. אך כאמור האמת היא שפרט לשם השונה, סינטטי, מעטים מאיתנו ירגישו שוני כאשר ילכו עליו. לדק הסינטטי יתרונות רבים המשרתים את המתקינים אותו וללא ספק הוא רכישה נכונה לכל אחד ואחד המעוניין בדק.


מתלבטים בין דק עץ לדק סינטטי, מה עדיף?

לפנינו עומדות שתי בחירות בין שני סוגי דקים מצוינים. סוגי הדק יתאימו לכל אחד ואחד מאיתנו ועל כן האבחנה הראשונה ביניהם צריכה להיות מה היא ההעדפה האישית שלנו. עלינו ללכת עם תחושות הלב שלנו ועם נטיות הלב שלנו ולקבוע לפיהם איזה דק אנו מעדיפים. אך כמובן שישנם גם יתרונות אובייקטיביים לכל דק ודק. דק העץ הוא לרוב זול יותר ובעל מראה טבעי שמושך רבים מנגד הוא חשוף ליותר בלאי ופגעי מזג האוויר מן הדק הסינטטי. לגבי הדק הסינטטי התקנתו יקרה יותר אך מנגד הוא דורש פחות עבודות תחזוקה והשקעה קטנה יותר לאורך זמן. גם לגבי יופיים של שני הדקים ישנם חילוקי דעות וישנם כאלו שיגידו שדק העץ יפה יותר ואחרים יאמרו שהדק הסינטטי יפה יותר.. בסופו של יום ניתן בהחלט לומר כי שתי הבחירות זו של הדק הסינטטי וזו של דק העץ הן בחירות מצוינות וניתן בהחלט להיות שלמים לגמרי איתם.