דק עץ אורן

עבודות עץ רבות, עשויות מעץ האורן. עץ זה, מחשב לעץ הזול ביותר, רך ונוח לעבודה. עץ האורן, חייב לעבור תהליך של חיטוי ועישון מחרקים ומזיקים שונים . יש לצבוע ולמרוח עליו שמן. הגשם והרטיבות, עשויה לחלחל בעץ ולכן, הוא חייב להיות מוגן היטב.. לוחות עץ לשימוש של דק עץ אורן, הפכו להיות פופולריים יותר בקרב אנשים רבים, המעוניינים ליפות את גינתם באמצעות פרגולות ועץ, שיהיו זהים בגוון ובסוג.

עץ האורן, שייך לקטגוריית העצים הרכים מה שמקל על בניית דקים העשויים מעץ זה. עץ האורן, טוב נגד מפגעים שונים ויכול לשאת משקל רב מבלי שייגרם לו נזק. מראה אלגנטי, עץ עמיד במראה כפרי, יתאפשר לכם באמצעות התקנת דק עץ אורן.

תחזוקה של דק נעץ אורן

יש לדעת, כי התחזוקה של דק עץ אורן, צריכה להתבצע פעמיים בשנה, כך שיש להגו על הדק מנזקי מזג האוויר. השמש הקופחת בישראל וכן, המים והלחות שמחלחלים בדק, עשויים לגרום לו להישחק או להתבלות, מה שלבטח לא היינו מעוניינים, כי אם בדק מטופח במראה רענן. יש להמתין כשבועיים לפני השימון, בכדי היות בטוחים, כי הדק יהיה יבש ויוכל להימרח בשמן שיהיה יעיל למראה החדש והרענן שלו ויגן עליו מנזקי מזג האוויר השונים.

היום, משפחות רבות, עושות שימוש בדק על מנת להקטין את כמות המים שמיועדת להשקיה דקים המיוצרים מעץ אורן טבעי, נראים היום בבתים רבים, היות והמראה המיוחד של הדק, מקנה הרגשה חמימה וכפרית בגינות, מרפסות וגגות של דירות פנטהאוז. מומלץ תמיד להתקין פרגולה מאותו סוג עץ, בכדי שיהיה מראה הרמוני ואחיד וכן, העץ לא ידהה מהר מהחום הקופח בישראל.

התקנה נכונה ומקצועית של דק מעץ אורן

ההתקנה של דק העשוי מעץ אורן, חייבת תשומת לב מיוחדת, היות ומדובר על סוג עץ שהוא רך. יש צורך במתקין מקצועי של דקים. יש להכין את התשתית, ליישר את הקרקע, להכין יסודות ולהתקין ניקוז ורק אז, התחיל להניח את קורות היסוד לפני התקנת הדק עצמו.. יש להקפיד כי לקורות הדק, אין יותר מדי עיניים, מה שיכול להחליש את הדק. אורן מוספר על פי כמות "העיניים" שלו, למשל אורן 5, הוא אורן שיש בו 5 עיניים למטר וכן הלאה.

יש לדעת, כי איכו עץ האורן, נמדדת גם על פי ארץ מוצאו. אורן פיני, נחשב לאיכותי ביותר מבין סוגי עצי האורן ואילו אורן סיבירי או ישראלי, נחשב לפחות איכותי בהרבה.