דק עץ איפאה

דקים, הם אותם משטחים מעץ שמותקנים כריצוף או מעליו, לעיצוב של משטחים שונים נמצאים מחוץ לבית, על גג של פנטהאוז, או מרפסות בדירות. אחד מהדקים המבוקשים ביותר הינו דק עץ איפאה אשר ידוע בחוזקו ומחזיק מעמד לשנים רבות. יש לציין, כי עץ מסוג איפאה, הוא ללא "עיניים", ולכן המשטח שלו נראה חלק, אחיד מעוצב ויוקרתי. "עיניים" בסוגים השונים של העץ, צוברים לחות ועלולים ליצור עיוותים בעץ ואף להתפרק. יש ללטש את משטח הדק מה שאינו קיים בהתקנה של משטחי עץ מסוג איפאה.

איפאה, הינו עץ קשיח ועמיד בפני שחיקה, שריטות ופגיעות. אם יש לכם ילדים קטנים שמשתוללים הרבה בחוץ, הדבר האידיאלי עבורכם הוא להתקין דק עץ איפאה.

היתרונות של דק עץ איפאה

העץ מסוג איפאה, הינו עץ קשיח מאוד ולכן הוא עמיד בפני שחיקה. העמידות ברטיבות, הינה אחת התכונות הבולטות ביותר של דק עץ איפאה. בגלל שעץ האיפאה, גדל ביערות הגשם הוא עמיד בפני מים. התכונות הנוספות שלו, הן עמידות בפני שריטות, פגיעות ושחיקה, עמידות בפני מזיקים, היות והמבנה הכימי שלו, דוחה חרקים ומזיקי עץ. עץ האיפאה, אינו מכיל "עיניים" ולכן הוא אינו צובר לחות ונהרס מהר, כשאר סוגי הדק. עץ שיש בו כעיניים ומיועד לדק, יישחק מהר יותר ויהביה צורך ללטשו בכל תקופה מסוימת.

הצבעוניות של דק מסוג איפאה, היא מיוחדת כי הגוונים של שוקולד וחום עשיר, הם אלה שמקנות לט את העיצוב היפה והמיוחד. מצד אחד דק איפאה הוא במראה יוקרתי, חלק ועשיר ומצד שני, הוא מקנה חמימות כפרית ומיוחדת, באזורים השונים בו הוא מותקן.

התחזוקה של דק מסוג איפאה

על מנת לשמור על הצבע העשיר של דק האיפאה, יש למרוח עליו חומר שהוא שמן מיוחד לטיפול בדקים ולהקפיד על סוג השמן המתאים לעץ שהוא קשה וכהה ולא לעץ רך או עץ שהוא בגוון בהיר. יש לדעת, כי עץ האיפאה רגיש לשמש ויכול לגרום לשינוי הצבע של הדק, מחום לגוון אפור. מומלץ להתקין דק מסוג איפאה, רק במקומות שיהיו מוצלים יותר, או תחת פרגולה שמצלה על הדק. על מנת להתקין דק מעץ איפאה, יש להתקין אוו על תשתית חזקה שתמנע ממנו כיווצים ועיוותים. לרוב, מתקינים מורשים של דקים, או מתקין שיגיע מהחברה בה רכשתם דר איפאה, מכירים היטב כיצד להתקין את הדק על הצד הטוב ביותר.