דלתות

דלתות פנימיות לבית נועדו להפריד בין החללים הפנימיים המשותפים לכל בני הבית ובין החללים האישיים של כל אחד. הם צריכות להשתלב בתוך המרחב הפנימי של הבית ולהוות חלק מהעיצוב שלו. בתוך הבית יש חדרים ציבוריים שמשמשים לחילופין את כל בני המשפחה, ולפעמים אורחים, וביניהם ניתן למנות את חדרי השירותים, המחסן, המקלט, האמבטיה ועוד. ויש חדרים אישיים ופרטיים ששייכים בצורה בלעדית לכל אחד מבני המשפחה, ובהם הם מבלים את השעות הפרטיות  שלהם.

חדר השינה

חדרי השינה של ההורים, חדר עבודה וחדרי הילדים הם החדרים הפרטיים של בני המשפחה, ולכל חדר כזה צריכה להיות דלת שמותאמת במיוחד אליו. דלת חדר ההורים צריכה לאפשר הפרדה מוחלטת משאון הבית, ולתת פרטיות מרבית כאשר הם נחים או ישנים. דלת של חדר שינה אמורה להיות מעוצבת ויפה ותהווה כניסה למרחב היפה והאינטימי שלהם. בחדרי שינה רבים יש חדרי ארונות צמודים שמופרדים עם דלת מתאימה, ובחדרי שינה עם אמבטיה ושירותים תהיה דלת מפרידה לחדרים אלו.

דלתות לחדרי ילדים

דלתות לחדרי הילדים צריכות להפריד בין המרחב הציבורי בבית לפרטי שלהם, וילדים בגילאים שונים זקוקים להפרדה הזאת. יחד עם זאת, הורים לילדים קטנים ירצו להתקין בדלתות חלונות הצצה מזכוכית חלבית, על מנת שתהיה להם סוג של שליטה על הנעשה בתוך החדר. דלתות חדרי ילדים יכולות להגיע בצבעים יפים ועליזים, אם כי הן צריכות להשתלב בתוך מראה הבית הכללי. דלת של המחסן תהיה פונקציונאלית ופשוטה, ובדרך כלל, היא נועדה להפריד ולהסתיר את מראה המחסן העמוס בחפצים וכלי עבודה.

דלתות חיצוניות

דלתות מקלט הן סיפור שונה מאחר והן צריכות להיות מותקנות על פי מפרט בטיחותי מיוחד, ובדרך כלל, מתקינים אותם חברות מיוחדות שעוסקות בתחום בניית מקלטים ומיגונם. בחצרות בתים רבים יש מחסנים שבהם מאחסנים ציוד לגינה לפיקניק ועוד, וניתן להרכיב שם דלתות עץ או אלומיניום. דלתות חשובות בבית הן דלתות הכניסה הראשיות והדלתות של הכניסה האחורית. דלת הכניסה תהיה לרוב מרשימה ובטיחותית מאחר וכל הבאים לבית עוברים דרכה. מומלץ לקבל ייעוץ אצל חברה בעלת מוניטין בתחום, ולהזמין התקנה דרכה.