חיפוי עץ למדרגות – עיצוב חם ומזמין

בעלי דירות רבים רוצים לשדרג את מראה הבית ולהפוך את גרם המדרגות הפשוט שלהם ליצירת פאר שמשדרת בעיקר תחושה של חום ושל ביתיות. אחת הדרכים המרכזיות והיעילות ביותר לעשות זאת היא הדרך של חיפוי עץ למדרגות, שמצליחה בפשטות רבה לשדרג את מראה הבית כולו. לפני שיוצאים לדרך ומזמינים איש מקצוע לביצוע המשימה חשוב לשים לב לכמה פרטים קטנים ולקבל החלטות נכונות שיבטיחו תוצאה איכותית, מרשימה וטובה לאורך זמן. למשל, בחירה בעץ איכות שעבר תהליכים של יישון ושימור היא בחירה מועדפת משום שהיא תבטיח לכם שהעץ יחזיק מעמד ויאריך ימים, שהרי אחד החסרונות שיש למרבית העצים הוא סכנת השחיקה. בנוסף חשוב לבחור גם בעצים מלאים ועמידים, למשל עץ אלון או אגוז הם חלופות מצוינות שישיגו את המטרה, ובעצים אלה יש להשתמש בחוכמה תוך התמקדות בשכבות הפנימיות והאיכותיות יותר.

 

החשיבות של חיפוי עץ למדרגות

שתי סיבות עיקריות מובילות לכך שחיפוי עץ למדרגות הוא חלק חשוב ומרכזי בתהליך התקנתן של המדרגות המותקנות בבית הפרטי או במשרד. הסיבה הראשונה היא בטיחות. חיפוי עץ למדרגות הופך אותן למחוספסות יותר, מה שאומר שהן בטיחותיות יותר למי שמשתמש במדרגות משום שהן מונעות החלקות. היתרון השני והחשוב לא פחות הוא החוזק שלהם, ומדרגות שעוברות חיפוי עץ עמידות יותר בפני נזקי הזמן כך שהן אינן חשופות לבלאי והן גם נראות מאוד יוקרתיות ומרשימות.

 

חיפוי עץ למדרגות – איך זה עובד?

ישנן דרכים שונות לבצע חיפוי למדרגות, למשל על ידי שימוש בפרקט, בגרניט פורצלן, בשטיח מקיר לקיר או על ידי חיפוי עץ למדרגות. בכל דרך שבה תבחרו חשוב להבין שהחיפוי יתבצע רק לאחר השלמת ההתקנה של המדרגות, והוא רלוונטי למדרגות חדשות או לקיימות, וכן למדרגות בחלקו הפנימי של הבית כמו גם למדרגות חוץ. אם המדרגות המקוריות הן מדרגות מתכת, בעל המקצוע יוודא שהבסיס המדרגות הוא יציב וקשיח, וזאת על מנת למנוע מהעץ לזוז. הוא יוודא גם פרט חשוב נוסף ויקפיד על גרם מדרגות שטוח ויבש עוד בטרם יחל בתהליך החיפוי כאשר מדובר בשיש או בטון. הברגה גסה תבטיח התקנה איכותית וכן שימוש בדבק דו קומפוננטי. כדי לוודא שכל השלבים הללו מתבצעים ושההתקנה הינה איכותית וטובה, חשוב שבעל המקצוע שבו אתם בוחרים יהיה אדם אמין ומנוסה מאוד, שניתן יהיה לסמוך על איכות עבודתו, כדי שתקבלו תוצאה מושלמת.