איך לבנות פרגולה מעץ - מדריך לבונה המתחיל

רוצים לשדרג את החצר, את הגינה שלכם או את המרפסת? יש לכם ידיים טובות ואתם רוצים להתחיל פרוייקט? בניית פרגולה מעץ באופן עצמאי גם תחסוך לכם כסף וגם תתן תוצאה שימושית ויפה של עבודת ידיים. כך ניתן להנות מהיתרון של פרגולה בגינה גם אם אין לכם ממון רב להוציא על כך. פרגולה לגינה תעניק שעות רבות של הנאה למשפחתכם, מקום לבלות בו בנעימים ולארח בסביבה מושקעת. על ידי בניית הפרגולה במו ידיכם תהנו משני העולמות.


מה בתמונה ? פרגולת עץ

השלבים בבניית פרגולה

בחרתם לבנות בעצמכם פרגולה לגינה. נהדר! אבל עכשיו השאלה שנותרה היא כמובן איך לבנות פרגולה מעץ. המדריך הבא כולל שלושה שלבים עיקריים. השלב הראשון כולל הנחת היסודות לפרגולה, השלב לאחר מכן הוא הנחת העמודים, הנחת קורה נגדית תומכת וקורות הגג ולבסוף טיפול בקירוי הגג.

בשלב הראשון מניחים את יסודות הפרגולה

בשלב זה חופרים בורות לשם הנחת מוטות ברזל שיהוו בסיס לעמודי העץ של הפרגולה. ממלאים בורות אלה בבטון וממתינים יום שלם לייבוש. חשוב להקפיד על יישור כל המוטות באותה הזווית.

השלב השני כולל הכנת העמודים

בשלב זה מחברים את עמודי הפרגולה ליסודות הברזל ומתקינים קורה נגדית תומכת. מקפידים על שיפוע אחיד ושמים את הקורה הנגדית מעל גובה העמודים. יש להקפיד כמובן על יישור הקורה לאורכה ולאחר מכן חיבורה על ידי ברגים. כך מניחים גם את הקורה המרכזית ומחברים אותה באותו האופן. את קורות הגג מחברים על ידי צורה של שתי וערב, את שתי הקורות החיצוניות מחברים קודם ולאחר מכן, שוב אחרי יישור הקורות, מחזקים חיזוק סופי.


שלב קירוי הגג הוא השלב האחרון בתהליך

לאחר בחירת הכיסוי המתאים ביותר למראה הפרגולה מניחים את הכיסוי על קורות הגג ומחברים בעזרת ברגים. ניתן לבחור כיסויים שונים כגון במבוק, רעפי עץ, מתכת או פלסטיק. המרווח בין קורות העץ יקבע את כמות הצל שתתקבל.

ייעוץ עם מומחי

שלבים אלה מסבירים איך לבנות פרגולה מעץ אך מומלץ ביותר להתייעץ עם מומחים לפני ביצוע העבודה. חשוב לשים לב לבטיחות ולחוזק הפרגולה ואם לא התנסתם בעבר בבנייה בעץ איננו ממליצים על בניית פרגולה באופן עצמאי.