יתרונות פרגולות עץ

תחום הבנייה בעולם, הביא למספר חידושים והמצאות בשנים האחרונות. כשמדובר על בניית פרגולות, המגוון הלך והתרחב עם הזמן, וסוגי פרגולות שהיו נמצאים במספרים בודדים הפכו לענפים ורבים יותר. שימוש בחומרים בעלי טכנולוגיה חדישה, הוזלת עלויות הייצור – כל אלו ועוד הביאו למגוון חידושים בבניית פרגולות. יחד עם זאת, סוגי פרגולות אשר היו נפוצים בעבר כמו פרגולות עץ, היו ועדיין נשארו סוגי הפרגולות הנפוצים שיש בארץ, וגם ברחבי הגלובוס.


 

מהן היתרונות של פרגולות עץ ?

כאשר אנו באים לבנות בית, חשוב לשים דגש על העיצוב הכללי של הבית, ועל האווירה אותה הוא עתיד לשדר לנו ולאורחינו. כלומר, אנו רוצים שהבית שלנו יעביר מסר עיצובי בנראות הכללית, וגם בתחושות. פרגולות עץ ידועות באווירה החמימה והעוטפת שלהן. הדבר נובע מן העובדה כי יתרונות פרגולות עץ נעוצות בכך כי עשויות מחומרים מבודדים, העשויים עץ כמובן, אשר נותנים אווירת חום, והרגשה של סביבה כפרית.

העץ עצמו הוא חומר מבודד ולכן כיום אנו יכולים למצוא פרגולות עץ אשר נבנות בסמוך למבנים בעלי הגוון החום הידוע, או ממש בתוך מבנים העשויים עצים. (כמו צימרים ובקתות שונות).

יתרונות נוספים של פרגולות עץ נעוצות במחיר הזול היחסי שלהן. מכיוון שהעץ עצמו הוא חומר הזמין בטבע – קל יותר לייבא אותו ולסחור בחומרי התשתית להקמת הפרגולה. לכן כאשר אדם מעוניין לבנות פרגולה – העץ יהיה עבורו האופציה הזולה מבין הסוגים האחרים הקיימים כיום בשוק.

 

יתרונות פרגולות עץ על פני פרגולות אחרות ?

לפני שנזכיר עוד יתרון בולט של הפרגולות העשויות עצים – כדאי שנודה כי מבחינת חוזק חומרים – העץ איננו המוביל בקטגוריה הזו. אלומיניום, ברזל וחומרי מתכת שונים – כל אלו חזקים ועמידים בפני משקלים רבים יותר. אם נרצה להעמיד מבנה מסוים על גג הפרגולה – עדיף שתהיה מחומר חזק ואמין יותר.

אך לעץ קיים יתרון בולט במיוחד כאשר אנו מדברים על העיצוב של הפרגולה. מכיוון שהחומר הוא קל לעיצוב – ניתן לצבוע את העץ בגוונים רבים מאוד – כך שנוכל לראות סוגים שונים וייחודיים של פרגולות בכל פעם.

 

לכן, יתרונות פרגולות עץ מתבטאים בסוגים רבים של פרגולות: פרגולה מעץ אורן, גושן, עץ דאגלס, ואפילו עץ אשוח. המבחר הרב הזה ואחרים, נותנים לנו קשת רחבה מאוד של סוגי פרגולות עץ.

לכן, כאשר אנו מעוניינים לעצב לנו פרגולה – יתרונות פרגולות עץ ינצנצו לנו בעיצובים הרבים שהם יכולים להציע.

בנושא זה חשוב להזכיר כי בשל ריבוי תתי-הסוגים, יש גם מגוון רחב של שימושים לפרגולה. אם נרצה פרגולה עמידה יותר לפגעי מזג האוויר – נשתמש בסוג ספציפי ( עץ המלוק או הדאגלס) – ואם נרצה להעמיד פרגולה אשר לא תדרוש עמידת יתר מול תנאי מזג האוויר – נשתמש בסוגים נפוצים בעלי עץ קל יחסית. ( עץ אורן, עץ אשוח).