תכנון פרגולות מעץ

פרגולות עץ יכולות לשמש תוספות מצוינות לדירת גג או לגינה, אולם זה תלוי בתכנון שלה. אתגר הכרוך בהתקנה הוא להתאימה לחצר או למבנה הבית. ישנם כמה קריטריונים עיקריים שכדאי לקחת בחשבון בעת שמתכננים התקנת פרגולת עץ.

·         פרגולת עץ, או כל פרגולה אחרת, מחייבת אישור בנייה.

·         חשוב כי רק בעל מקצוע בעל ניסיון יעצב ויתכנן את הפרגולה, כדי שתהיו סמוכים ובטוחים שהפרגולה מתוכננת באופן בטיחותי, כמו גם הותקנה ונבנתה באופן המקצועי ביותר ולא תסכן את בטחון הדיירים או האורחים בבית.

·         בעת תכנון התקנת פרגולה, צריך לבחון תנאי אקלים ולהתאים את חומרי הפרגולה לבנייה האידיאלית עבור הבית. נוסף על האמור, יש להציב קורות הפרגולה באופן כזה שיהוו מסתור איכותי כנגד אור השמש.

·         גם את גודל הפרגולה יש לקחת בחשבון בעת התכנון. יש לבחור את גודל הפרגולה תוך התאמתו לשטח בו היא תוצב, בסופו של דבר.

שילוב אבן בפרגולות עץ

ייתכן שחלקכם יעדיפו פרגולה סטנדרטית המעוצבת בפשטות ולשם כך תוכל להיעזר במומחים על-מנת לבצע תכנון נכון המיועד למבנה המסוים שלכם. על אף זאת, חומרים טבעיים, כדוגמת אבן, יוכלו להשתלב בהצלחה בתכנון זה. עיצוב פרגולות מאבן מתאים למבנים רבים, גם בשילוב פרגולת עץ.

אין ספק שפרגולות עץ דורשות תכנון רב יותר, הן מבחינה הנדסית והן מבחינת האסתטיקה העיצובית. לכן, ראוי תמיד להיוועץ באיש מקצוע שבאמתחתו ניסיון רב, על מנת להגיע לתוצאה המושלמת. מומחי עץ מחזיקים גם בידע אדריכלי בתחום וידעו לבצע תכנון נכון של פרגולות עץ בדיוק רב ובמקצועיות.

פרגולות עץ ועוד

על אף התיקונים שנעשו בחוק כדי להקל על אזרחים בקבלת אישורים להתקנת פרגולות, עדיין חובה לקבל אישור עירייה להתקנה זו. זהו תהליך שעשוי לארוך בין מספר ימים למספר שבועות.

עם קבלת האישור, תוכלו לבחור בקבלן לעבודות עם פרגולות. מחיר שירות של קבלן כזה נע בטווח רחב. על מנת לקבל מושג לגבי המחירים, הדבר הנכון ביותר שתוכלו לבצע, הוא לסרוק את רשת האינטרנט וללמוד אודות המחירים המקובלים בתחום. אל תתפתו לבחור דווקא את איש המקצוע שמציע את המחיר הנמוך ביותר.

אין אנו רומזים כאן שאלו המציעים שירותים במחיר נמוך הם בהכרח אנשי מקצוע בלתי מקצועיים ובלתי אמינים, אולם זכרו שבמקרים רבים זה אכן יכול להיות כך. לכן, היו זהירים, שקילים ומחושבים בבחירתכם, בכדי שבסופו של דבר תהיו מרוצים.