תקן פרגולה - כדי שתוכלו לשבת בהנאה רבה בחצר הבית

מזג האוויר הקיצי בישראל מעורר בקרב רבים את הצורך בבניית פרגולה אשר תסייע בהגנה מפני השמש. בעת בניית פרגולה חשוב מאד להקפיד על תקן פרגולה כלומר- על בניית פרגולה מחומרים חזקים העומדים בתקן ומבטיחים הנאה מלאה מהמוצר.

מזג האוויר הקיצי בישראל והשמש הזורחת כל הזמן מעורר בקרב רבים את הצורך בבניית פרגולה- מוצר המסייע מפני הגנה מהשמש ומעניק צל ויופי בבית. פרגולה מאפשרת הגנה מהשמש בימי הקיץ, ואילו בימי החורף ניתן ליהנות מאוויר קר.

מהי פרגולה

לפי תקנות תכנון ובנייה, פרגולה מוגדרת כמבנה ללא קירות אשר תקרתו מיועדת להצללה ותלוי על עמודים. אין זה משנה האם מדובר בפרגולה העשויה מעץ או פרגולה העשויה מחומרים אחרים, חשוב מאד להקפיד על תקן פרגולה ולוודא כי הבנייה מתנהלת כראוי.

האם יש צורך בקבלת היתר בנייה

כפי שהזכרנו קודם לכן, בניית פרגולה מחייבת עמידה במה שמכונה תקן פרגולה כלומר תקן האחראי על הקפדה בתנאי בנייה איכותיים. אם אתם מעוניינים לקבל היתר לבניית פרגולה, יש להגיש את הבקשה לועדה המקומית הקרובה לאזור המגורים שלכם כאשר הועדה תבחן האם אתם עומדים בתקן.

על חשיבות התקן בכל הנוגע לאיכות חיים בבית, חשוב מאד לציית לחוקים. במקרה הזה חוקים לא ממש נועד שישברו אותם. במידה ומתברר כי אין עמידה בתו תקן לבניית פרגולה העונש הוא צו הריסה ואף הגשת כתב אישום. מכאן יש לזכור כי בניית פרגולה ללא תו תקן יכולה מהר מאד להפוך לסיוט אשר ירדוף אתכם לא מעט זמן. לכן יש להקדיש מחשבה רבה לבחירת אנשי מקצוע אשר יבנו את הפרגולה האיכותית ביותר אשר תאפשר לכם ליהנות ממנה לאורך זמן רב ובה תוכלו לשבת ללא חשש. בניית פרגולה איכותית תסייע לכם לשמור על שקט נפשי וליהנות מהבית שלכם כפי שלא תיארתם לעולם. היום ישנם לא מעט בעלי מקצוע אשר יתנדבו לבנות עבורכם את הפרגולה, אבל אתם צריכים לא להתפשר אלא לבחור את הטוב ביותר, את אנשי המקצוע אשר יודעים הכל אודות תו התקן.