מחירי פרקטים | פרקטים מחירים : סוגי פרקטים

מה הוא פרקט תלת שכבתי, ומה הם יתרונותיו?

עולם הפרקטים הוא עולם רחב ומגוון המכיל בתוכו סוגים רבים של עצים, גוונים וצבעים רבים, שיטות שונות להדבקת פיסות העץ זו לזו, ואופנים שונים להרכבתו והתקנתו. עבור כל סוג של פרקט אפשר למנות שורה של יתרונות וחסרונות, אך אחד הסוגים הבולטים ביותר, הפופולאריים ביותר והאיכותיים ביותר הוא פרקט תלת שכבתי. המדובר על פרקט עשוי שלוש שכבות, כששתי השכבות התחתונות עשויות מעץ פשוט יחסית, ורק השכבה העליונה עשויה עץ אציל. בצורה זו, אפשר להשיג אפקט של פרקט עץ טבעי בצורה זולה הרבה יותר.

המתקינים בפעולה


מה בתמונה ? רצפת פרקט למטבח

פרקטים

דוגמאות פרקטים - שלל של עיצובים וצבעים

פרקטים, הינם לוחות עץ שמעוצבים יפה ומונחים כריצוף בבתים או משרדים. גם בבתי מלון, אכסניות, מסעדות, חנויות וקניונים, ניתן לראות כל מיני דוגמאות פרקטים. על מנת שהפרקט יחזיק מעמד להרבה זמן, כדאי כי הוא יהיה מיוצר מחומר גלם עמיד וחזק. הפרקטים, גורמים לחללים השונים להיראות גדולים ומעוצבים יותר, חמימים מצד אחד אך יוקרתיים מצד שני וזאת, אם הבחירה נעשתה באופן הנכון. ניתן למצוא בפרקטים מסוגים ואיכויות שונות, הכל על פי סגנון החיים, אורח החיים, התקציב וכדומה.

 תמונה - פרקט מקרוב


ישנם פרקטים מעץ מלא, אך ישנם סוגים שונים וגוונים רבים ועשירים של פרקט מסוג למינציה. מי שמעוניין בפרקטים שהם עמידים בפני שריטות כי יש לו ילדים קטנים ובעלי חיים, כדאי כי ימצא פרקט מסוג למינציה, בעל דרגת שחיקה גבוהה. לא כל פרקט מתאים לאורח החיים של כל בית ולכן, יש להתייעץ עם המוכרים לפני שרוכשים את הפרקטים שיתאימו לבית.

 

טקסטורות, דגמים וגוונים שונים של פרקט- איך בוחרים?

 

ניתן למצוא מגוון רב של טקסטורות בתחום הפרקטים, על מנת לא להתבלבל, כדאי כי יהיו לכם קריטריונים לגבי דוגמאות פרקטים והגוונים הרצויים לכם. למשל אם אתם מעוניינים בפרקט עץ מלא ולא למינציה, או להיפך מעוניינים בפרקט למינציה בגוון לבן או קרם או גוונים שלא ניתן למצוא בפרקט העשוי מעץ מלא. בכל מקרה, ייעוץ עם ממחה בפרקטים, אשר ישמח לענות ולשרת אתכם בכל פניה או שאלה, יוכל להסביר לכם על הדגמים השונים. כדאי, כי כבר תגיעו עם מידות מדויקות של מידות החללים השונים שברצונכם לרצף, אם בבית או בבית העסק.

 צבעים של פרקט


האהבה הגדולה של האדריכלים- פרקטים בשלל גוונים ודוגמאות

 

אדריכלים רבים, נוהגים לשלב דוגמאות פרקטים, גם במבנים הציבוריים. גם אורח החיים בית מחייב למשל בית שיש בו ילדים קטנים, לא יוכל להתקין פרקט העשוי מעץ שיהיה רגיש יותר לשריטות, כי אם פרקט חזק יותר, מסוג למינציה שיש לו שכבת מגן בפני שריטות, או אפילו פרקט פולימרי, אשר הוא עדיף יותר למקומות שבהם יש מים, כגון מטבח.

תמונה של פרקט לסלון

פרקטים

מבולבלים? לא יודעים איזה פרקט לבחור ? או איזה צבע יתאים ? אנחנו מעזור לכם בבחירת הפרקט !

פרקטים

פרקט עמיד וחזק מפני עיוותים ודפורמציה

בנוסף לכך, שיטת הייצור של פרקט תלת שכבתי מבוססת על חיבור שתי וערב של השכבות השונות, מה שמעניק לפרקט עמידות גבוהה מאוד מפני עיוותים ודפורמציה, ועל כן נחשבים פרקטים אלה לבעלי תוחלת חיים ארוכה במיוחד. שכבת העץ העליונה שעוביה יכול להגיע לכ 2 ס"מ, ניתנת לשיוף וליטוש מחדש מדי כמה שנים, מה שמאפשר את חידוש המראה הרענן של העץ ושל הפרקט כולו. התקנת הפרקט עצמו מתבצעת באמצעות שתי שיטות: התקנה בהדבקה או בהנחה צפה. התקנה בהדבקה מבוססת על הדבקת לוחות הפרקט על גבי הרצפה הקיימת בבית או במשרד, בעוד שהתקנה בהנחה צפה מבוססת על הנחת לוחות הפרקט על גבי יריעות גומי מוקצף המותאמות בצורה מושלמת לקרקע.

פרקטים

שיטות גימור שונות היוצרות אפקט שונו על הפרקט המוגמר

כמו כל פרקט, גם פרקט תלת שכבתי צריך הגנה מפני רטיבות, לחות, שפשופים ושריטות, וזו מסופקת לו על ידי שכבת למינציה המבודדת את עץ מן החוץ. את גימור הפרקט אפשר להזמין בלכה או בשמן, כשכל אחת מן האפשרויות יוצרת אפקט שונה של מראה ושל הגנה. בכל סוג פרקט שמעניין אתכם, בין שמדובר על פרקט עץ טבעי ובין שמדובר על בפרקט בעל שלוש שכבות, אתם רוצים להתייעץ עם איש מקצוע, שיוכל להציע ולפרוש בפניכם את כל האפשרויות הרלוונטיות, וכן יוכל להדריך ולהנחות אתכם לגבי האופן בו עליכם לבצע את הבחירה, על מנת להימנע מטעויות קריטיות.

 

פרקטים

התקנת פרקט

פרקטים לגינה

פרקטים

מהרגע בו עברו בני האדם לגור במקומות ישוב קבועים, החלו אט אט לצוץ פתרונות עיצוביים ושימושיים לבתים שלהם. החל משטיחי עור ישנים, עד לריצופי מרצפות יקרים – ההתפתחות בנושא מעולם לא נפסקה. כיום, קיימים פתרונות נהדרים לריצוף מרצפות בבתים. קוראים להם פרקטים.

הפרקט מורכב מסוגים שונים של עץ, לרוב, והוא מיוחד ושכיח בגלל יתרונותיו הברורים.

היתרון הראשון – פרקטים מהווים הגנה על המרצפות בבית והם מולבשים עליהם. מרצפות ישנות, אשר החריצים שלהם מלאים סדקים, וקיימים כאלו אשר מתדנדות – נבלעים מתחת לפקרט חדש, אשר מונח עליהם.

היתרון השני הוא העובדה שבניית פרקטים בבית משרה אווירה יוצאת מן הכלל, אווירה רגועה ושלווה, ואפילו חמימה. הדבר כך, מכיוון שבנייה שכזו מקורה בארצות אירופה, ניתן להבין מכך שלפרקט תפקיד חשוב בחימום הבית. העץ ממנו מורכב, נותן למעשה בידוד מהרצפה הקרה בחודשי החורף הרבים והקרים באירופה, ובאמת אנו רואים מגמת בנייה באמצעות ריצוף פרקטים בארצות קרירות יותר בבקתות חורף בעיקר.

חשוב להבין שכיום בונים באמצעות פרקט גם חלקים נוספים מלבד ברצפה. כמו למשל גרמי מדרגות שלמים, ואפילו קירות פרקטים

מבחינת התקנתם – הפרקטים אשר עשויים מעץ יקרים יותר כי הם דורשים תהליך של הדבקה. בסיום התהליך החיתוך וההדבקה – מומלץ לנקות את המשטח החדש עם סמרטוטים מיוחדים לכך. מכיוון שפרקטים (בייחוד אלו העשויים עץ) רגישים למים – ממש לא מומלץ לשטוף עם מגב וסמרטוט רגיל את הרצפהץ לכן כיום קיימים פתרונות מעשיים וטובים מאוד לשטיפת הרצפה.

תמונה של פרקט


תהליך ההתקנה הוא חשוב מאוד ותמיד יש לבחור את העל המקצוע הנכון והמתאים עבורנו. יש לשים לב שאת הרצפה והעיצוב הנבחר, הם אלו שיונחו אצלנו בבית, ולא עיצוב אחר ממה שבחרנו. כמו כן יש לשים לב לתהליך נקי, ויעיל של המתקין.