פרקט אלון

כאשר אנו מעוניינים לבצע שיפוץ בבית, לעיתים עולה בנו השאלה האם כדאי להחליף את הריצוף הקיים. ריצוף הבית, הוא איננו דבר שמחליפים בכל שיפוץ שהוא, שכן הוא דורש עבודה רבה, והמורכבות שלו היא בכך שהוא מצריך זמן, כסף ולכלוך רב. לכן, כיום קיימים פתרונות אפקטיביים המזמינים לנו שפע של סגנונות ריצוף וכיסוי הרצפה בדרכים שונות. אחת מהן הוא קיומם של פרקטים בבית - הפרקטים הם משטחים לרוב העשויים עץ או מדמוי עץ, והם ניתנים לבנייה כמעט בכל חדר שהוא. את הפרקטים מניחים על הריצוף הקיים, ללא צורך בתלישה ושבירת מרצפות, לכן הפרקטים הם פתרון זמין ונוח יותר. אחד מסוגי הפרקטים המוכרים והשכיחים כיום בארץ הוא פרקט אלון ולסוג זה יתרונות רבים, ומשכך משתמשים בו לרוב.

מה היתרון בשימוש פרקט אלון ?

מי מאתנו שנסע בארצנו שם לב לא אחת (אפילו אם לא במודע) לעצים ביערות הארץ השונים. עץ האלון המצוי הינו עץ חזק, מרשים, ובעל נוכחות, וכמו בטבע, גם פרקט אלון מעוטר בתכונות אלו, והן אלו שגורמות לו להיות נוכח בצורה רבה בבתים רבים. פרקט אלון בנוי מעץ טבעי אשר מוסב לצורך פרויקט הבנייה של הפרקט, חשוב ורצוי לציין כי נהוג לייבא את העץ ארצה מכיוון שהשמורות בארץ לא נותנו היתר לרוב לבנייה באמצעות עץ זה ולכן, פרקט אלון יהיה מעט יקר יותר משאר סוגי הפרקטים הקיימים. היתרון של הפרקט העשוי מעץ האלון אם כך הוא בעוצמה וביוקרתיות שהוא משדר, אך גם הגוון שלו הוא גוון מאוד מיוחד ומושך עין. העץ הטבעי אשר מונח בבית שלנו בצורת פרקט, שומר על צבעו בעזרת חומרים המיועדים לכך, כך נשמרת לנו האותנטיות של העץ בתוך הבית.

ממה עלינו להיזהר בשימוש בפרקט אלון ?

מכיוון שפרקט אלון עשוי מעץ טבעי, קיימים מספר מקומות בהם קיימים חיקויים של הפרקט הנ"ל. כלומר, לא מעט חנויות המתמחות בפרקטים דמוי עץ מספרים שפרקט האלון שברשותם הוא המקורי והטבעי. אך לא תמיד המצב הוא כך ויש לשים לב לחברות מסוג אלו המצהירות על סוג פרקט אמיתי כאשר בפועל הוא איננו כזה. קיימים פרקטים שונים כגול למינציה אשר הם מדבקות של עץ מסוים על גבי משטח כלשהו, כך שניתן לשים מדבקה של עץ האלון עם צבעו וגווניו השונים, אולם לא יהיה זה פרקט מיובא מתוך עץ אלון בטבע.

לסיכומו של עניין, פרקט אלון הוא סוג פרקט מיוחד מאוד, המשופע בסגנון ייחודי משלו. הפרקט נבדל מחבריו משום שהוא משדר יוקרה, משדר עוצמה ומעשיר את עיצוב הבית בצורתו הייחודית כאמור. בבואכם לבחור איזה סוג פרקט לשים פרקט בחדרים , פרקט אלון יוכל לשמש אתכם בצורה המיטבית ביותר - אז בפעם הבאה חשבו על האלון כעץ הבא שלכם בחדר.