האם יש פרקט עמיד במים?

התשובה היא שכל פרקט אמור להיות עמיד במים, ואם הוא אינו עמיד במים, כנראה שמדובר על פרקט מאוד לא איכותי. מים הם חלק בלתי נפרד מתחזוקה של כל מבנה, בית, משרד, חדר או מפעל, ואנו עושים בהם שימוש על מנת לנקות את הרצפה בתדירות שבועית לפחות. פרקט עמיד במים הוא פרקט שיכול לעבור את תהליכי הניקיון התדירים האלה מבלי שתהיה להם כל השפעה עליו, לא בצבע, לא בצורה ובטח לא בתקינותו. כדי להגן על הפרקט מפני המים, מצופה הפרקט בשכבה פלסטית דקה מאוד, אך חזקה מאוד, וזו למעשה מבטיחה שלא ייווצר כל מגע בין המים ובין העץ.

פרקט נגד מים

עמידות למים מתחילה ברמה המקצועית של התקנת הפרקט

אם כך, מתי עשוי פרקט להיות בלתי עמיד במים? ובכן, אחד הגורמים המרכזיים לחוסר עמידות של פרקט במים, הוא התקנה לא נכונה שלו. כאשר מתקינים פרקט, חייבים ליצור איטום מושלם סביב קצות הפרקט בחיבור שלו עם הקירות. חדירה של מים דרך חיבור הפרקט עם הקירות עלולה לגרום לכך שמים ישכבו תקופה ארוכה מתחת לפרקט, ובסופו של דבר יצליחו לגרום לו לנזק למרות שכבת המגן. בדיוק מהסיבה הזאת, כאשר אתם מתקינים פרקט עמיד במים בדירה או במשרד, אתם רוצים להבטיח שהעבודה מתבצעת בצורה מקצועית, על ידי איש מקצוע טוב, ואתם רוצים גם לבחון את האיטום בצורה דקדקנית לאחר סיום העבודה.

בחירת פרקט איכותי בצורה ברורה

אחרי שאמרנו את זה, כמו בכל שוק, גם בשוק הפרקטים אפשר למצוא מוצרים זולים מאוד, לעיתים באופן מוצדק, ולעיתים בגין איכות ירודה. בהיבט זה, רכישת פרקט זול שאינו פרקט עמיד במים, יכולה להיות הרבה יותר יקרה מאשר רכישת פרקט יקר מלכתחילה. על כן, את חישובי התקציב שלכם אתם צריכים לעשות על פי שיקולים של איכות, ולא במטרה עיוורת להתקין פרקט גם אם אין לכם את התקציב לעשות את זה בצורה איכותית ומקצועית. מחירי הפרקטים היום הם נמוכים למדי, ולבטח נמוכים יותר מאשר ריצוף, כך שבהיבט זה אין לכם מה לדאוג יתר על המידה.

פרקט