מהו פרקט תלת שכבתי ?

יש כאלו שרואים בלוח של פרקט כלא יותר מאשר משטח בגודל מסוים שדומה מאוד למשטח שמוצג לידו בחנות מסוימת או למשטח אחר שתמונתו מוצגת באותו אתר אינטרנט. אך חשוב להבין שלא כך הדבר מאחר והיום יש סוגי פרקטים רבים שמציגים שוני רב עבור כל מי שמתכוון להניח לוחות כאלה על רצפת המבנה.

 

ברגע שמבינים זאת ניתן בהחלט לראות לא מעט בעלי נכסים שמתחילים לשאול שאלות לגבי הסוגים השונים של פרקטים בישראל. יהיו כאלו שישאלו האם יש לוחות שמיוצרים מעץ מלא, האם מדובר בלוחות בגודל אחיד, האם יש דגמים שיכולים לעמוד מול רטיבות, ומהו בדיוק פרקט שמוצג כתלת שכבתי ומציג דגם מעניין מאוד?

 

צורת בנייה שמעידה על איכות גבוהה

לאלו ששואלים את עצמם מהו פרקט תלת שכבתי ? יש לא מעט דברים לדעת לגבי סוג זה של פרקט. ההגדרה של פרקט כזה מציגה אותו כלוח שבו משולבים חומרי עץ מלא ולמינציה. שילוב בין חומר טבעי כמו עץ גושני וחומר פשוט יותר כמו נסורת דחוסה והדפס עם ציפוי פלסטי, אכן מציג דגם מיוחד שלא דומה לאחרים.

 

פרקט כזה מציג 3 שכבות כשהעליונה מביניהן זוכה לשכבת העץ היוקרתי במידת עובי מכובדת יותר מאשר האחרות. מתחת לשכבה זו מודבק עץ פשוט יותר, והשכבה התחתונה ביותר גם כן בסיסית, אך היא מודבקת בשיטת ההצלבה על מנת שהפרקט לא יציג עיוות, סדקים, או התכווצויות שלעתים מאפיינים דגמים אחרים.

 

הפרקט שיוצר מענה מגוון

אין ספק שלכל אחד יש העדפת עיצוב משלו כשהוא מתכוון לשנות את המראה של ביתו או לחדש את המראה של דירתו. בין אם מדובר על שיפוץ בכל סדר גודל ובין אם מדובר על בנייה חדשה, הרי שגם כאן כדאי לשאול מהו פרקט תלת שכבתי ? ועד כמה הוא יכול לשרת אותנו כשהוא יוצר מענה מדויק לצורך ולדרישה של כולם.

 

כדאי לדעת שפרקט כזה יוצר מענה ברמה גבוהה מאוד הן עבור מי שמעוניין להסתמך על רצפה חזקה ויציבה, הן עבור מי שרוצה להתפאר בחזות יוקרתית מאוד של הרצפה, וגם הן עבור מי שלא מעוניין להתעסק יותר מדי עם עבודות תחזוקה.